„Na razie, jestem…" („For Now, I Am...”)

Data: 2016-05-22 17:00:00, Miejsce: Teatr ROZBARK, Teatr: Marc Brew Company (Wielka Brytania/Szkocja)

Przejmujące przedstawienie o człowieku, tancerzu, który któregoś dnia budzi się w szpitalu po wypadku samochodowym, z którego tylko on ocalał. POLSKA PREMIERA!

Wśród skanujących, testujących, robiących pomiary medycznych sprzętów na nowo odkrywa swoje ciało. Nowe ciało. I nowe życie. Wstrząsające, a zarazem zrealizowane z ogromną świadomością formy i smakiem, ale też odwagą autorskie przedstawienie tancerza i choreografa Marca Brew.

Po raz pierwszy od swojego wypadku samochodowego, który wydarzył się w 1997 roku, Marc Brew stworzył spektakl bezpośrednio odnoszący się do swojego własnego ciała, w jego obecnej postaci. Badając i obnażając jego zmienioną formę. Podejmując temat bycia złamanym, załamanym, odrodzonym, oczyszczonym, temat pogodzenie się z faktem bycia w świecie w kompletnie nowy sposób, nawiązania dialogu z ciałem, które uległo transformacji. Marc Brew konfrontuje się z najbardziej kluczowymi aspektami samego siebie.

„For Now, I Am…” to kolejny solowy projekt Marca Brew po autorskim solowym przedstawieniu „Remember When”, w którym przypominał swój trening i ciało takimi, jakie je znał, będąc elitarnym tancerzem baletu.

Założony w 2008 roku zespół Marc Brew Company łączy gwałtowną fizyczność z delikatnością ekspresji, aby eksplorować budowanie pełnej emocji narracji w tańcu. Zakorzenioną w technikach współczesnego tańca oraz baletu klasycznego i czerpiącą ze szczególnej fizyczności każdego z wykonawców pracę zespołu z udziałem zarówno niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych artystów znamionuje szczerość, brak sentymentalizmu i głęboko humanistyczny, ludzki wymiar.

Zespół będzie gościł w Polsce po raz pierwszy!